Drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki dla dzieci- powrót mody sprzed lat

Drewniane zabawki – historia

Historia tych zabawek sięga czasów Babilonii oraz starożytnego Egiptu. Wykwalifikowani egipscy rzemieślnicy produkowali zabawki z naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień czy nawet trawa. W ciągu kolejnych stuleci uległy one udoskonaleniu i powstawały z co raz to nowych materiałów. Za pierwszą drewnianą zabawkę przyjmuje się grzechotkę wykonaną przez Arystotelesa, która w wyniku udoskonaleń stała się dobrze znanym bączkiem. Młode Greczynki posiadały drewniane lalki, które przed ślubem oddawały przed ślubem bogini Artemidzie jako podziękowanie za szczęśliwe dzieciństwo. W średniowieczu zabawkami bawili się zarówno dzieci jak i dorośli. Na królewskich dworach popularne były zabawki ukazujące m.in. fazy księżyca. Koń na biegunach początkowo był figurą w całości wystruganą z drewna. Dopiero później zyskał miniaturowe siodło oraz grzywę i ogon wykonane z innego materiału. Jakość zabawek była różna, niekiedy wykonywali je przy okazji miejscowi stolarze, inni natomiast specjalizowali się tylko w wyrobie drewnianych zabawek. W XVIII wieku powstały pierwsze drewniane puzzle, które miały ułatwiać naukę geografii. Niewątpliwie starożytne cywilizacje miały wpływ na to jak wyglądają drewniane zabawki obecnie. W ostatnim czasie te zabawki zyskują na nowo popularność swoją wytrzymałością czy praktycznością.

Atrakcyjna cena i inne zalety

W porównaniu do wielu elektronicznych zabawek, drewniane zabawki dla dzieci od BEE bardzo często wygrywają swoją atrakcyjną ceną. Oczywiście ceny różnią się w zależności od jakości wykonania, wielkości czy ilości elementów w zestawie. Dzięki wykonaniu z trwałych materiałów są wręcz niezniszczalne i dzięki temu ponadczasowe. Wytrzymają każdy pomysł małego rozrabiaki. Są świetnym pomysłem na urodzinowy prezent dla dziecka. Został potwierdzony wpływ drewnianych zabawek na prawidłowy rozwój motoryki u maluchów. Oprócz tego, że są piękne i wielobarwne, są także bezpieczne, na co przede wszystkim zwracają uwagę rodzice. Pobudzają one rozwój mowy i kreatywność u dzieci.

Drewniane zabawki – dlaczego warto?

Drewniane zabawki zasługują na naszą uwagę, dzięki swoim niepodważalnym zaletom. Doskonale sprawdzą się w przypadku mniejszych jak i większych dzieci dzięki możliwości wyboru odpowiedniego zestawu. Z każdym rokiem rośnie ich różnorodność, spotkać możemy m.in liczydła, zabawki logiczne i edukacyjne, drewniane zwierzęta na kółkach do pchania, wózki czy kolejki i pojazdy. Największą popularnością najczęściej cieszą się różnego rodzaju klocki i układanki, które angażują procesu twórcze u najmłodszych. Warto zwrócić też uwagę na atesty takiej zabawki, żeby z pełną świadomością zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Nie podlega jednak wątpliwości, że drewniane zabawki będą zdobywać co raz to większą popularność, dzięki wielu zaletom, przez co doskonale sprawdzą się jako prezent, z którego maluch będzie mógł się cieszyć wiele lat.

Ludzie zdjęcie prostooleh - pl.freepik.com